Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Služby > Elektrická požární signalizace

Vyhrazená požárně bezpečnostní zařízení

Technické zařízení určené ke zvýšení požární bezpečnosti staveb, jedná se o vyhrazené požárně bezpečnostní zařízení. EPS tvoří ústředny, kabeláž, síť automatických a tísňových hlásičů požáru, přenosových a doplňkových modulů. Smyslem instalace EPS je včasná detekce vznikajícího ohniska požáru, lokalizace místa a signalizace těchto informací v místě s trvalou a řádně proškolenou obsluhou.

Projektování, instalace, uvedení do provozu a provoz podléhá řadě závazných předpisů.

  • ČSN 73 0875 Požární bezpečnost staveb – Stanovení podmínek pro navrhování elektrické požární signalizace v rámci požárně bezpečnostního řešení
  • ČSN 34 2710 Elektrická požární signalizace – Projektování, montáž, užívání, provoz, kontrola, servis, údržba
  • ČSN EN 54 Elektrická požární signalizace – soubor norem
  • ČSN 34 2300 Předpisy pro vnitřní rozvody vedení elektronických komunikací

Podle vyhlášky č. 246/2001 Sb., ve znění pozdějších předpisů, a normy ČSN 73 0875 je základním dokumentem pro vypracování projektu elektrické požární signalizace požárně bezpečnostní posouzení stavby (PBŘ). PBŘ určuje, zda bude objekt povinně vybaven elektrickou požární signalizací a jaké budou požadované návaznosti.

EPS podle ELTES, s.r.o.:

  • Vnímáme moudrost předků, pro které byl oheň vždy dobrým sluhou, ale zlým pánem. V námi dodávaných systémech najdete pouze produkty na nejvyšší technologické úrovni.
  • Redundantní ústředny, přehledná tabla, možnost vzdáleného přístupu, řada rozhraní a standardizované protokoly, podpora komplexních sítí požární signalizace, to jsou stavební kameny, na kterých budujeme námi dodávané systémy.
  • Plná integrace do grafických monitorovacích systémů formou samostatných plánů zvyšuje účinnost systémů.

Pro více informací o výstavbě elektrické požární signalizace nás neváhejte kontaktovat!