Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Služby > Kabeláže

Kabeláže

Píše se 21. století a bez drátů to stále nejde. Jsme obklopeni bezdrátovými systémy všech možných forem, odcházíme z kavárny, protože není dostupná Wi-Fi, výrobci bezpečnostních systémů se předhánějí v nabídce bezdrátových koncentrátorů, čidel, kamer, a přes to všechno to bez kabelů prostě nejde.

Strukturovaná kabeláž, soubor metalických a optických prvků, se stala páteří informačních i bezpečnostních systémů administrativních budov, výrobních areálů, ale také moderních rodinných domů. Nároky kladené na přenosovou rychlost a spolehlivost, šířku pásma či kvalitu prvků stále rostou. Považujeme za rozumné na počátku každého projektu zvážit, jak výkonnou kabeláž zvolit, v dnešní době převládá kategorie 6 a 6A. Příjemným bonusem kabeláže 6A je kompatibilita s nejnovějšími přenosovými protokoly. Kabeláže nižších kategorií, prakticky již jen kategorie 5E, jsou sice cenově významně výhodnější, mají však omezení, která nelze překonat (přenosová rychlost 1Gb/s).

Strukturovaná kabeláž je jen jednou, i když asi tou nejviditelnější částí slaboproudých rozvodů, jejichž každodenními uživateli jsme. Platí řada norem pro různé kabelové rozvody od požární odolnosti až po kvalitu a provedení. Každý ze souborů v nabídce našich služeb má specifickou kabeláž. V projektech společnosti ELTES naleznete kabely, moduly, rozvaděče, kabelážní systémy zavedených výrobců, kteří pokrývají úplné portfolio produktů. Standardně poskytujeme prodlouženou záruku 5 let, dokládáme certifikáty kvality a měřicí protokoly.

Pro více informací o námi dodávaných kabelážních systémech nás neváhejte kontaktovat.