Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Služby > Bezpečnostní systémy na klíč > Ochrana perimetru

Ochrana perimetru

Slovo perimetr pochází z řeckých slov peri (kolem a okolo) a metron (rozměr, měřidlo), jedním z významů je tedy obvod nějaké oblasti. Z hlediska bezpečnostních systémů je definice pojmu oblasti velmi flexibilní. Oblastí může být letiště, areál výrobního závodu, hranice zahrady u rodinného domu, stejně jako vnější plášť budovy, nebo dokonce i vybrané oblasti v budově.

Na počátku ochrany perimetru stály vysoké zdi hradů a odhodlaní válečníci na obou stranách. V dnešní době si ve valné většině případů vystačíme s kombinací jednodušších forem mechanického zabezpečení perimetru ve spojení s elektronickým systémem. Smyslem mechanických zábranných systémů – plotů – není zajistit naprostou nedobytnost chráněného území, ale jasně vytyčit hranici, poskytnout čas elektronickým systémům ochrany perimetru k lokalizaci místa narušení, identifikaci narušitele například prostřednictvím kamerového systému a provedení efektivního zásahu proti narušiteli.

Jako u většiny elektronických systémů, které vytváří celkový bezpečnostní systém, i v případě ochrany perimetru dnešní trh nabízí řadu systémů založených na různých fyzikálních principech, disponujících vyšší či nižší úrovní účinnosti a spolehlivosti, to vše ve zcela rozdílných cenách. Je nutné připomenout, že se pohybujeme ve venkovním prostředí, kde na jedné straně hranice je volný pohyb lidí a zvěře a systémy se musí umět, v případě některých z nich dokonce postupně naučit, vyrovnat s poplachy pocházejícími z takových zdrojů. Realizace systémů ochrany perimetru vyžaduje preciznost, mnohaleté zkušenosti a detailní znalost technologií.

Společnost ELTES vám nabízí služby našich projektantů, projektových manažerů a techniků pro zdárnou realizaci vašich projektů.

Pro více informací o implementaci systémů ochrany perimetru nás neváhejte kontaktovat!