Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Služby > Bezpečnostní systémy na klíč > Kamerové systémy

CCTV (Closed Circuit Television) nebo prostě kamerový systém

Označení „uzavřené kamerové systémy“ odpovídá více původní roli kamerových systémů než dnešní realitě. Analogové systémy využívající koaxiální kabely a samostatnou napájecí síť jsou minulostí. Srovnávat parametry samotných kamer, záznamových zařízení nebo systémů video managementu s dnešní IP technologií nelze. Především se však zcela změnil účel výstavby moderních kamerových systémů. Dříve bylo důležité dohledat zájmovou událost, případně se jednalo o online monitoring. Možnost spolupráce s ostatními bezpečnostními systémy byla omezená. Dnešní IP kamerové systémy se staly opravdu účinným nástrojem prevence vzniku bezpečnostních incidentů. Kombinace vysokého rozlišení a citlivosti s množstvím analytických funkcí podpořených u kamer z nejvyšších řad umělou inteligencí vymezuje moderním kamerovým systémům hlavní roli v rámci integrovaných bezpečnostních systémů.

Analytické funkce jako součást kamer přinesly onu zásadní změnu. Již nejde o to dohledat na záznamu někoho, kdo na veřejném místě odložil zavazadlo, aby následně bylo nutné vyklidit budovu, povolat psovoda, pyrotechnika a aktivovat IZS. Nakonec se objeví zapomnětlivý pan profesor a chce zpět svůj zapomenutý kufřík. Bohužel realita dnešního života je jiná a kufřík může být faktickou a nebezpečnou hrozbou. Jde tedy o to včas upozornit, že někde nějaké zavazadlo přibylo, někde, kde předtím nebylo, a včas zasáhnout tak, aby nedošlo k ohrožení osob či majetku. Tím ale věc nekončí, jiné analytické funkce si zapamatují toho, kdo zavazadlo odložil, a trasují jeho pohyb po objektu, po areálu nebo po městě. Současně ostraha, ochranná služba nebo policisté mohou dostat do svých chytrých telefonů fotografii hledané osoby včetně lokalizace, kde se aktuálně pohybuje. Analytických funkcí je celá řada, některé jsou dodávány výrobcem přímo s kamerou, některé si lze od výrobce dokoupit a lze i použít analytické funkce třetích stran.

CCTV podle ELTES, s.r.o.:

Covid-19 hrubě zasáhl do našich životů

  • Dodáváme kamerové systémy, které nám pomáhají co nejrychleji se vrátit do normálního světa. Kombinovaná kamera, která přesně identifikuje osobu a současně naskenuje její teplotu, pomáhá efektivně identifikovat osoby s příznaky onemocnění covid-19.
  • Spolu to zvládneme – na vstupu do muzea, na výstavy ale i do obchodního centra nebo provozovny ověřujeme prostřednictvím CCTV obsazenost vnitřních prostor, pomáháme dodržovat vládní nařízení v boji s pandemií.
  • Roušky a respirátory se staly běžnou součástí našeho života. Přesto někdy zapomeneme, jsme lidé. Face Mask Detection snadno upozorní na návštěvníka, klienta nebo hosta s obličejem nezakrytým rouškou nebo s rouškou „na půl žerdi“. Jiná analytická funkce nám zajistí dohled nad dodržováním odstupů mezi lidmi. 

Vyšší úroveň bezpečnosti

  • IP produkty zavedených výrobců kamerových systémů vysoce integrované do systémů jednotného monitoringu a správy uživatelů jako předpoklad na míru šitého projektu pro každého klienta.
  • Víme, že to funguje. Námi navržená řešení dokáží plně využít vaši infrastrukturu, jsou modulární, flexibilní a bezpečná.
  • Dodáváme video management jako integrální součást komplexního bezpečnostního řešení. Využíváme specializované dodavatele video managementu stejně jako aplikací třetích stran pro systémy v rozsahu „pár kamer“ až po instalace se stovkami kamer na mnoha objektech.

Pro více informací o výstavbě IP kamerových systémů nás neváhejte kontaktovat!